SeikoŞarkıcılık kariyerine “University of Music” de çalışırken başladı. 300 den fazla sahne aldı ve 4 tane müzik albümü çıkardı. Seiko’nun şarkılarının ana teması daha çok “Aşk” ve “Kadın’ın Hayatı” ile ilgili. Bazen Freda Kahlo ve Marilyn Monroe gibi başka kadınların hayatlarından da ilham alıp onların hayatları ile ilgili hem yazıp hem şarkılar söyledi. Seiko’nun Albümlerinin İsimleri ; Love you for 100 years”,“The love is always on our side”,“Love is a drug”,“Norma Jean and Marilyn Monroe” Önemli müzik programlarında “The love is always on our side” (Aşk daima bizim yanımızda) adlı parçası sık sık çalındı. Japon’yanın meşhur profesyonel futbol klübü “ FC Tokyo” ise “Hallelujah” isimli parçayı takımın şarkısı olarak kullanıyor.
Seiko’nun Örnek Repertuvarı ; pops.jazz.classics (300’den fazla şarkı)
Seiko Batı Yakası Hikayesi “The West Side Story” gibi orjinal birçok müzikalde sahne aldı. 2003’den bu yana “Binbir gece masalı” gibi (Şehzade bölümünden) oyunlardan ilham alarak orijinal hikaye ve tiyatro oyunları yazıp oynuyor. Her zaman bu eserlerin orjinal şarkısını piyano ile çalıp söyleyerek orjinal hikayeyi yazıyor ve anlatıyor. O’nun sayesinde Binbir gece masalları radyodan yayınlanarak yüzbinlerce dinleyiciyeulaştırıldı..
Her haftayayınlanan “Kaleidoscope”adlıradyo programındahikayelerini dinleyenleriile paylaşıyor. DJ olaraksadecebirkaçradyo programı yapıyordu ve oradada bazen şarkılarını söylüyor bazen ise meşhur sanatçılarla ve müzisyenlerle söyleşiler yapıyordu.
Seiko hikayeler yazıyor. O bu hikayeleri radyo programında ve sahneye çıktığı zaman izleyenleri ile paylaşıyordu. Seiko’nun hikayelerini aşşağıdaki linkden okuyabilirsiniz. http://seikoohba.com/1000/topics.cgi
Seiko Beneton,Toyota ,Kanebo vb. gibi dünyanın önde gelen firmalarında mankenlik yaptı.
Seiko 5yıldan fazla süredir flamenko dansı yapıyor. Onun tutkusu ve güçlü duygusu danslarıylada herkese direkt olarak ulaşıyor. Japon halk televizyonu “NHK” 2001 yılında Seiko’nun danslarını sık sık yayınladı..
Seiko el becerileri ile yeni şeyler üretmeyi seviyor. Seiko’nun internetteki atölyesi. http://seikoohba.com/artdays/topics.cgi Bu sitede Seiko’nun çeşitli ,güzel ve egzotik el becerilerinden örnekler görebilirsiniz